0
zpět
 

diskuze k tématu: Doporučení 4x4, tažné, do 100.000 tisíc. Passat, Terrano, RAV4?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
ChosiGX
počet příspěvků2
datum registrace18.05.2024
Sobota 18.05.2024 00:27, Doporučení 4x4, tažné, do 100.000 tisíc. Passat, Terrano, RAV4?
Zdravím všechny motoristy,
potřeboval bych poradit ohledně výběru vozu, je mi jasné, že jsem cenově omezen a někde bude možná třeba hledat kompromis.

Mám řid. B, takže jsme limitován do 3.5t, ale výhledově uvažuji, že bych mohl rozšířit na B+E, kdybych to potřeboval.

Sháníme auto, které bude sloužit jak na dopravení, tak i pracovně.
Dopravení znamená cca 1000km měsíčně - občas na nákup, párkrát do měsíce jezdíme do většího města nebo za rodinou okolo 200-300km (tam a zpět).

Ta pracovní stránka znamená dovoz všemožného materiálu, od dřeva, prken, trámů, po kompost, kamení, hnůj,..
Proto bych uvítal, kdyby auto mělo jako takové nějaký prostor a kapacitu, a zároveň bylo schopné něco odvézt na nebržděném/bržděném přívěsu.

Na jednu stranu by 4x4 nemuselo být potřeba, ale zároveň bydlíme v oblasti, kde se najdou kopce a táhnout materiál, když je sníh, s pohonem na 2 kola by nemuselo být ideální, ale klidně mě opravte.

Také upřednostním nižší spotřebu / levný servis, auto může mít 2/3 místa, i když těch pick-upů tolik v nabídce není. Takže může být osobní/užitkové. Stáří vozidla/vzhled je asi jedno - pakliže je na něj spoleh.

Původně jsem myslel, že se prostě podívám po Oktávii 2 / Golfu a bude, nicméně jsem se dočetl, že to není zrovna stabilní jízda s nákladem. Pak by se tedy nabízelo podívat po Passatu/Superbu/Legacy/... Případně jít do větších aut jako třeba Outback, Santa Fe, Koleos, Sorento, Maverick, Touareg, Terrano, RAV4, nebo klidně Transporter..

No, těch možností je mnoho a každá má řadu motorizací a upřímně se v tom až tolik nevyznám, takže velmi ocením jakoukoliv radu nebo vaši zkušenost!

Děkuji!
reagovat
ChosiGX
počet příspěvků2
datum registrace18.05.2024
Sobota 18.05.2024 01:46, RE: Doporučení 4x4, tažné, do 100.000 tisíc. Passat, Terrano, RAV4?
citace:
reakce na: ChosiGX, 18.05.2024 00:27 (Zdravím všechny motoristy,potř ...)


Dodám, že pro 3.5t limit mi dává větší význam například právě Superb/Yeti, nebo Koleos, které má okolo 1500-1600kg a může vézt okolo 2t, oproti VW Tourag, který má sice tažné mnohem výš, nicméně váží okolo 2300kg+. Nicméně se to určitě také podepíše do nějaké míry na tom jak auto jede a ovládá či námáhá se.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.